About


EN
For the author fashion has been an interest for many years and her desire to inspire other people with her personal style has only grown bigger with time. Personal style is a way of life. Zane's life choices have led her to studying professions that have little to do with fashion, however, she has learned that the interest for fashion hasn't gone anywhere and most likely will remain as long as Zane breathes.  Naturally, she created this blog as a platform where she could share everything that inspires her in hopes to inspire her readers.
  1. One can never stop developing his/her style.
  2. Fashion does not have any rules or boundaries.
  3. Life without fashion would be dull.
The above are a few of Zane's revelations which to live by in developing one's style. The author often chooses to wear casual clothes. A large part of Zane's wardrobe consists of basic staples in neutral tones due to the fact that they are very easy to mix and combine. Her style could be described as a balance between the feminine and masculine. But about that and more on the blog. See you!
___________________________________________________________________________________________________________________________________________

LV
Mode ir bijusi autores aizraušanās jau daudzus gadus, un viņas vēlme priecēt un iedvesmot apkārtējos ar savu ģērbšanās stilu laikam ejot ir tikai augusi. Ģērbšanās stils ir dzīvesveids - tā uzskata bloga autore. Dzīves izvēles Zani ir aizvedušas pie ar modi nesaisitītu profesiju izvēles, taču Zane sapratusi, ka interese par modi nekur nav pazudusi un noteikti saglabāsies tik ilgi kamēr vien viņa elpos. Dabiski, radās šis blogs, kā vieta, kur dalīties ar to, kas viņu iedvesmo, cerībā iedvesmot savus lasītājus. 
  1. Izkopt savu stilu var mūžīgi. 
  2. Modei nav likumu un nav robežu.
  3.  Dzīve bez modes būtu garlaicīga.
Augstāk minētie ir autores secinājumi un atklāsmes, pēc kurām vadīties, veidojot savu stilu. Autore ir īpaši iecienījusi brīvā laika apģērbu, galvenokārt jo tas ir ērts. Liela daļa no Zanes garderobes sastāv no pamata lietām neitrālos toņos, ko savstarpēji var ļoti viegli kombinēt. Viņas stilu varētu raksturot kā balansu starp sieviško un vīrišķo. Bet par to vairāk blogā. Tiekamies!


Post Comment
Post a Comment